UE

Religia mieszkańców Unii

Religia mieszkańców Unii

Mieszkańcy Unii Europejskiej są w większości chrześcijanami. Jak wskazuje na to wynik badań Eurobarometr 2010. Chrześcijan jest praktycznie siedemdziesiąt procent wszystkim obywateli łącznie wszelkich państw unijnych. Ogólnie w wielu kraju jest to problematyczne, aby dokładnie oszacować, ilu będzie wyznawców chrześcijaństwa chociażby z tego względu, że w http://sklepswanson.pl/bromelina-200mg-100kaps niektórych instytucjach kościelnych nie występuje rozłam od państwa.
Tak jest na przykład w Grecji, Danii czy też w Wielkiej Brytanii. Dlatego więc ten rodzaj statystyk nie jest w stu procentach pewny, ale uśredniony. Musimy wiedzieć, że w zakresie chrześcijaństwa dominującego na terenie kontynentu europejskiego oraz krajów przynależnych do Unii Europejskiej wyróżnia się specyficzny podział na protestantyzm, prawosławie oraz katolicyzm. Najczęściej pojawiają się katolicy. Dominują oni w Portugalii, Hiszpanii., Luksemburgu, Francji, Portugalii. Są obecni w dużym stopniu także w Holandii, Belgii oraz Niemczech, Włoszech, na Malcie, w Słowenii, na Słowacji, Węgrzech, w Polsce, na Litwie, w Austrii. Protestantyzm przejawia się natomiast w Szwecji, Estonii, Niemczech, Danii, Finlandii oraz na Łotwie.
Jeżeli mowa o odłamie anglikańskim prawosławia to pojawia się wśród mieszkańców Rumunii, Bułgarii, Cypru, Grecji oraz Bułgarii. W Holandii, w Szkocji, części wschodniej Węgier jest tradycja kalwińska oraz prezbiteriańska.

Autor:

Share this post